Komentarze są bardzo ważnym elementem kodu źródłowego. Standardowo Visual Studio jest jednak dość ubogie jeżeli chodzi o ich formatowanie. Z jednej strony to dobrze, ponieważ kod źródłowy to nie choinka, którą trzeba przyozdobić kolorowymi szlaczkami, z drugiej czasami przydałoby się zaznaczyć, że jakiś komentarz jest ważniejszy.
Strona głównaUżytkownik
lukaszgasior | użytkownik
Witajcie, zapraszamy na trzeci odcinek codingtv();! Dzisiaj omawiamy założenia podejścia CodeFirst w Entity Framework oraz na podstawie stworzonego modelu generujemy bazę danych. Tak jak poprzednio, trzeci odcinek został podzielony na dwie części. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze!
Zapraszamy na drugi odcinek codingtv(); Dzisiaj założymy projekt, przedstawimy aplikację miniscrum oraz opowiemy, czym jest NuGet.
Dzisiaj przedstawimy jaki projekt będziemy tworzyli w ramach codingtv();, narzędzia z jakich będziemy korzystali oraz zaplanujemy sobie zadania na następne odcinki. Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze.
W mojej pierwszej „zawodowej” pracy na stanowisku programisty miałem okazję programować w VB.NET. Wbrew wielu opiniom uważam, że to bardzo przyjazny język i programuje się w nim bardzo fajnie. Po przesiadce na C#, poza koniecznością wstawiania średnika na końcu każdej linii, zaskoczył mnie brak możliwości zdefiniowania parametru domyślnego w metodzie. Trochę to zajęło, ale i C# w końcu „dorobił” się tej funkcjonalności.
Jak niedawno poinformowała firma RedGate .NET Reflector już nie będzie darmowy. Informacja ta bardzo poruszyła świat dotnetowy Temat podchwyciła firma JetBrains, która postanowiła wydać swoją własną wersję dekompilatora.
Tak się jakoś złożyło, że moją ulubioną przeglądarką jest Firefox. Niestety dość często zdarza się, że Firefox zużywa za dużo pamięci – normalnością niemal jest zużycie na poziomie 800MB, a nierzadko jest to nawet ponad 1GB RAMu. Na szczęście Firefox jest przeglądarką bardzo konfigurowalną. Poza ogromną liczbą pluginów Firefox oferuje prosty panel do zaawansowanej konfiguracji. Aby ten panel uruchomić wystarczy w pasku ...
Jedną z najczęściej wykonywanych operacji w pracy z komputerem jest „kopiuj (wytnij) -> wklej”. Wiąże się to z użyciem kombinacji klawiszy „ctrl+C (crtl+X) -> ctrl+V”. Ten wspaniały mechanizm pozwala na powielanie (przenoszenie), a dzięki temu szybsze programowanie ;), dowolnego tekstu czy grafiki. Efektem ubocznym (choć czasami pożądanym) jest przenoszenie formatowania wraz z kopiowaną zawartością.
Każdy od czasu do czasu „musi” przeinstalować system na swoim komputerze. Za każdym razem wiąże się to ze żmudną instalacją wielu potrzebnych programów w cyklu: sprawdź nową wersję -> pobierz -> zainstaluj. I tutaj z pomocą przychodzi projekt Ninite.
Jedną z pozycji na mojej tegorocznej liście TODO jest poznać Windows Azure. Dzisiaj chciałbym przedstawić listę ciekawych materiałów, z których ostatnio czerpię swoją wiedzę.
Programowanie rozproszone 5192 dni, 21 godzin temu 73 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu szukałem programu, który pozwoliłby mi sterowanie telefonem z Windows Mobile z poziomu komputera. Chodziło mi o możliwość wysłania sms, maila czy podgląd listy zadań. Szukając na sieci takiego programu ...
Jakiś czas temu opisywałem nowy plugin do Visual Studio 2010 – Image Optimizer. Wspomniałem w nim, że ułatwia on osadzanie obrazów jako string base64 i dzisiaj chciałbym ten temat rozwinąć.
Tak trochę po cichu ukazała się wczoraj finalna wersja ASP.NET MVC 3!
Po opublikowaniu dzisiejszego posta kolega Paweł zgłosił mi, że mój blog nie działa – ładowanie strony kończyło się wyjątkiem: „HTTP Error 400. The request is badly formed”. Zdziwiłem się, ponieważ u mnie działał bez zarzu...
Paint.NET jest aplikacją, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sam również bardzo często korzystam z tego programu. Brakowało mi w nim jednak wsparcia dla plików Photoshopa (psd). Czasami potrzebuję „wyłączyć” jakąś warstwę i zapi...
RE: Theme Visual Studio15 grudnia 2010Łukasz Gąsior Otrzymałem dzisiaj od „Konrada” maila z takim pytaniem: „jakiego schematu (kolorów)/ustawień visual studio używasz ?” Postanowiłem podzielić się odpowiedzią publicznie – może ktoś jeszcze skorzysta Aktualnie korzystam ze schematu gr...
Visual Studio – optymalizacja obrazów5 grudnia 2010Łukasz GąsiorNo comments Obrazy (grafiki) są nieodzownym elementem praktycznie każdej strony internetowej. Niestety bardzo często oprócz upiększania naszej strony, obrazy zwiększają czas jej ładowania. Dzieje się tak oczywiście z powodu zbyt dużych rozmiarów zastosowanych grafik. Na szczęście istnieje wiele aplikacji, mniej lub bardziej skomplikowanych, umożliwiających optymalizację obrazów. Dzisiaj chciałbym przedstawić dodatek do Visual Studio 2010, kt...